Fotolõuend

Vaata siit, miks Minu Print on kõige parem koht fotolõuendi tellimiseks

Mis on fotolõuend? Foto trükitakse lõuendikangale ja seejärelt tõmmatakse pingule puidust alusraami peale. Nii et pilt lõuendikangal läheb ka alusraami äärte peale luues omamoodi ruumilise pildi. Lõuendi kangas meenutab tavalist maalimiseks mõeldud lõuendit, aga on enamasti siledam ja trükk sellel on tegelikult väga detailne.

Kui soovid ilusat pilti seinale, siis fotolõuend on ilmselt kõige parem valik.

Lõuendikangaid, millele trükitakse, on väga väga palju. Seejuures on nende hinnad ja omaduse väga erinevad. Olen välja valinud erinevate hindade ja omadustega lõuendikangad, mis minu hinnangul on eriti hea hinna/tulemuse suhtega.

Olen jaganud fotolõuendid tavaliseks ja premium fotolõuendiks, mõlemal saab valida mati või satiin viimistluse vahel. Siin on kiire visuaalne võrdlus:

Matt fotolõuend

 • Hind (väiksem number = odavam) 30%
 • Tuhmumiskindlus 55%
 • Kanga tekstuuri tugevus 30%
 • vastupidavus füüsilistele vigastustele 50%
 • Läige (0 – täiesti matt, 100 – kõrgläige) 0%
 • Värviruum (suurem number – avaram värviruum) 70%
Mati fotolõuendi kirjeldus

Tegemist on soodsama hinnaklassi mati lõuendikangaga. Siiski on see väga sobiv praktiliselt kõikide piltide jaoks. Värvid on ilusad ja trükk detailne. See on Minu Prindi pakutavatest lõuenditest kõige siledama pinnaga. Hea valik, kui soovid täiesti mati pinnaga lõuendit väga hea hinnaga. Ei soovita suure tumeda/musta pinnaga piltidele.


Satiin fotolõuend

 • Hind (väiksem number = odavam) 30%
 • Tuhmumiskindlus 100%
 • Kanga tekstuuri tugevus 65%
 • Vastupidavus füüsilistele vigastustele 80%
 • Läige (0 – täiesti matt, 100 – kõrgläige) 50%
 • Värviruum (suurem number – avaram värviruum) 65%
Satiin fotolõuendi kirjeldus

See on soodsama hinnaga õrna läikega lõuendikangas. Eeliseks tavalise mati lõuendi ees on lõuendi pinna parem vastupidavus füüsilistele vigastustele. Samuti on sellel lõuendil tugevam tekstuur, mis koos oma läikega meenutab õlimaali. Värviruum on mõnevõrra väiksem teistest variantidest, aga reaalselt ei ole see probleemiks. Pildid on erksad ja nauditavad.

Premium matt fotolõuend

 • Hind (väiksem number = odavam) 65%
 • Tuhmumiskindlus 100%
 • kanga tekstuuri tugevus 30%
 • vastupidavus füüsilistele vigastustele 60%
 • Läige (0 – täiesti matt, 100 – kõrgläige) 0%
 • Värviruum (suurem number – avaram värviruum) 90%
Premium mati fotolõuendi kirjeldus

Premium matt lõuendikangas on pisut tugevama tekstuuriga, kui tavaline matt lõuend. Sellele vaatamata on trükk sellel kangal väemalt sama terav. Selle lõuendikanga erakordseks omaduseks võrreldes teiste mattide lõuenditega on väga sügav must värv. Lisaks muidugi väga avar värviruum, kõik toonid saavad täpselt prinditud. Premium matt lõuend ei sisalda optilise valgendajaid (on naturaalselt valge) ja on ülikõrge tuhmumiskindlusega. Tumedamad pildid on igal matil lõuendikangal õrnad, seetõttu on vajadusel premium matt fotolõuend kaetud mati lakiga.


Premium satiin

 • Hind (väiksem number = odavam) 65%
 • Tuhmumiskindlus 100%
 • Kanga tekstuuri tugevus 55%
 • vastupidavus füüsilistele vigastustele 95%
 • Läige (0 – täiesti matt, 100 – kõrgläige) 45%
 • Värviruum (suurem number – avaram värviruum) 100%
Premium satiin fotolõuendi kirjeldus

Milles alustada.. “kõige parem fotolõuendi kangas” peaks tegelikult kõik ütlema. Kui soovid kõige paremat ja õrn läige pildil ei hirmuta, siis tegelikult ei ole rohkem edasi  vaja mõelda. Kui mõned aastad tagasi seda kangast proovisin, siis oli kohe selge, et seda pean teile pakkuma. See on kõige suurema värviruumiga, paraja tekstuuriga (tekstuur on nähtav, aga mitte pealetükkiv). Selle lõuendi väga suur pluss on ka selle väga hea vastupidavus füüsilistele vigastustele. See on parem, kui teised lõuendi lakituna. See on kindla peale minek.

Ei tea millist valida? Saada pilt ülevaatamiseks info@minuprint.com ja aitan valida.


Valida saab tavalise 2 cm ja paksema 4 cm alusraami vahel.

Tavaliselt kasutatakse fotolõuendite alusraamina 2 cm paksuseid alusraame. Kasutame Eestis toodetud liimpuidust alusraame.

Lisaks on meil pakkuda ka tavalisest paksemaid 4 cm alusraame. See teeb pildi eriti ruumiliseks, kuna pildid paksus seinal jääbki 4 cm.

Pildi külgedele jääva osa pärast ei ole vaja muretseda, kloonin selle pildile ise juurde. Seejuures vaatan igat pilti eraldi, et üleminek oleks võimalikult nähtamatu.


Kuidas fotolõuend valmib?

Alustuseks tuleb pilt trükkida lõuendikangale. Antud juhul kasutan satiin lõuendikangast. Sellest tuleb suur 150x100cm fotolõuend. Trükk peab olema alusraamist natuke suurem, antud juhul 110x160cm. Pärastlõunane valguskiir on paitamas värsket väljatrükk.

Lõuend on prinditud ja tagurpidi lauale pandud. Panin kokku juba ka alusraami. See on tavapärasest paksem 4cm alusraam. Nii suure pildi alusraamile pingutamisel kasutan ka lõuendi pingutustange (need kahjuks pildile ei jäänud). Sellises suuruses pildi alusraamile pingutamine nõuab rahulikku ja täpset tegutsemist.

Ja siin on almis fotolõuend. 150x100cm, satiin lõuendikangas, 4 cm paksune alusraam.

Valik tehtud töid

Siiri Kumari 45×30 cm premium satiin fotolõuend.

Premium satiin fotolõuend 30×20 cm, autor Marja Võrno

Kaks Gen Vagula premium satiin fotolõuendit.

Kaupo Kalda, 150×60 cm, premium satiin fotolõuend.

Siiri Kumari 45×30 cm premium satiin fotolõuend.

Erik Mandre premium satiin fotolõuend 75×120 cm.

Viimased fotolõuenditega seotud postitused blogis

Viiu Härm “Armastuskirjad”

Ei saa salata, et mulle on Viiu pildid alati meeldinud. Ei juhtu just tihti et pilt koos looga moodustavad nii ilusa terviku. Seda enam oli rõõm valmistada juba teine näitus Viiule. Aitähh! Näitus läks esimesena üles Hiiumaalne Nelja Nurga galeriisse. Näitus koosneb 12 pildist mõõdus 60×40 cm kuni 150×100 cm. Materjaliks on valitud kõige parem poolläikiv lõuendikangas, mis annab eriti hästi edasi värvide jõulisuse, aga kui vaja siis ka pehmuse ja detailid. Näituse sisu ja mõtte annab ideaalselt edasi Viiu enda kirjeldus: Ja loomulikult ka mõned pildid näitusest: Foto Margarita Korol     Foto Viiu Härm   Foto Margarita Korol   Foto Margarita Korol   Foto Viiu Härm...

Marko Kullapere ja Erki Aaviku looduspildid

Kiirel detsembri kuul sai üpris lühikese etteteatamisega valmis ca 50st pildist koosnev näitus. Suurem osa on Marko Kullapere(fotol) looduspildid ja ülejäänud Erki Aaviku omad. Pildid on valmistatud poolläikivale fotolõuendile keskmiselt 60×40 cm mõõdus. Detsembri alguses on näitus üleval Kuressaare Kultuurikeskuse saalis. Ja edasi läheb juba rändama edasi 🙂...
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Tel. 58 14 99 75

Saada küsimus või tellimus


Nimi (nõutav)

Email (nõutav)

Tellimus/küsimus

Vali fail, kuni 7mb

Teate koopia saadetakse ka teile emailile.

Kui teate koopia ei tule teile emailile või saatmine ei õnnestu mõnel muul põhjusel, saada email: info@minuprint.com

Suuremad failid võib saata otse mailile info@minuprint.com