Akustiline paneel lühidalt – näeb välja nagu fotolõuend, aga töötab nagu helisummutus paneel. Foto on trükitud õhukesele kangale, mis pingule tõmmatud puidust raamile, pildi raami sees on peidus heli neelav paneel. Riputatakse seinale, nagu tavaline pilt.

Miks? Pika ja lohiseva krjutise asemel kujuta ette täiesti tühja tuba, kus iga heli kajab tüütult ja valjult. Teisena kujutle ennast kinosaali – kaja puudub täielikult ja heli on väga pehme, mahe ja vaikne. Akustilised paneelid muudavad heli ruumis rohkem sinna kinosaali akustika poole. Eesmärk peaks olema kusagi kahe vahepeal.

Sellised paneelid teevad ruumis olemise mõnusamaks, hubaskemaks. Üldiselt on sellised paneelid igavad või isegi koledad. Meie oleme rohkem ilusa visuaali usku siis meie akustilised paneelid on eelkõige ilusad pildid. Head heli summutavad omadused on boonus.

Teeme nii: trükime foto täiesti matile kangale, selle tõmbame pingule puidust alusraami peale, nagua fotolõuendi. Raami sisse paneme heli neelava plaadi ja pildi katame tagantpoolt kinni. Nii et tulemus lihtsalt ilus pilt, heli neelav plaat on täiesti peidus. Pildi riputamine seinale on täpselt nagu tavalise pildi puhul. Seinale on vaja ühe pildi jaoks ainult üks või kaks naela/kruvi/konksu.

Heli neelava plaadina kasutame Soomes valmistatud Konto plaati. See on 80% turvas ja 20% polüester. Selle plaadi helisummutuse klass on A.

Pildi pind on väga mõusa sooja tundega ja hästi vastupidav. Pildi puudutamine ei jäta mingit jälge ja võid sinna kasvõi knopkaga midagi peale panna, midagi ei juhtu.