Panoraam satiin lõuendil

Väga häid pilte käib minu printerist läbi palju rohkem, kui jõuan teile näidata siin. Täna võtsin kätte ja jäädvustasin taas ühe ilusa fotolõuendi valmimise.

Käesoleva foto autor on Silvar Mehik. Materjaliks on satiin lõuendikangas, mis toob erksad värvid eriti hästi esile, valmis pildi mõõduks tuleb 120×40 cm.

1

120×40 cm fotolõuendi tegemiseks trükin selle kõigepealt mõõdus 126×46 cm. Osa pildist läheb alusraami külgedele. Külgedele jääva osa kloonin ise pildile juurde, nii et algsest pildist eest vaadates ei lähe peaaegu midagi kaduma.

 

2

Pilt on trükitud ja ülearune osa maha lõigatud. Paari cm laiused valged ääred jäävad, kuna nii on pilti lihtsam alusraamile pingutada. Vasakul all nurgas on näha läige lambilt, mida pildil ei ole näha. Läige paistab teatud kindla nurga alt vaadatuna ainult.

3

Nüüd on pilt juba 2 cm paksusele alusraamile pingutatud. Satiin lõuendikangas sobib super hästi. Aeg pilt seinale panna.

4

Ja pilt seinal! Kahju kohe maha võtta uuesti.. Pildil on riputamiseks taga riputustross, pilt jääb sellega ilusti vastu seina ja pilti on väga lihtne otseks sättida. Seinal on mul antud juhul kahepoolse teibiga paigaldatud riputuskonks. Peagi kirjutan puurimisvabadest riputusvõimalustest!