Midagi uut on tulemas

Latex360Eelmise aasta novembris Kuressaares fotopäeval juhtusin kuulama HP latex prinditehnoloogia tutvustust. Asi  tundus üsna reklaami moodi olema.. noh eks ta oligi muidugi. Teate ju küll, kui midagi tundub liiga hea, et olla tõsi, siis üldiselt ei olegi jne. Aga kuna mulle printerid ja printimine pakuvad huvi, siis hakkasin asja edasi uurima vaikselt.

Natuke taustast. Siseruumidesse mõeldud fotode ja graafika trükiks kasutatakse enamasti vee baasil lõhnatute tintide ja väga suure värviulatusega fotoprintereid. Need on ideaalsed täpsete värvidega ja väga detailse trüki tegemiseks (praktikas kasutatakse ka muid, aga see selleks). Välireklaamide, erinevate reklaamtrükiste jne trükiks kasutatakse enamasti eco-solvent printereid. Erinevus on tindi koostises – nende tint koosneb lahustist ja selles olevast värvist. Selline tint läheb sügavale trükimaterjali sisse ja on seetõttu välitingimustes oluliselt vastupidavam. Miinuseks on see, et see värv lõhnab – mõnel mudelil rohkem, mõnel vähem. Osad väidavad lausa, et on täiesti lõhnatu.. aga vähemalt trükkimise ajal lõhnab see ikkagi.

HP latex tint on ka vee baasil tint, aga selle sees on lisakomponent – latex. Trükkimise ajal kuumutatakse tindist vesi välja ja alles jääb latex ja tindis olev värv, mis moodustab trükitud pinnale väga vastupidava kihi. Tulemuseks on täiesti lõhnatu trükk ja lahusti baasil tindile omane vastupidavus. Tegelikult paljudel juhtudel isegi seda ületav. Näiteks ei ole selle tehnoloogia puhul ei ole trükiseid tihtipeale vaja lamineerida. Nagu HP reklaam ütleb, Unfair advantage.

Hp latex tehnoloogia tuli juba umbes 7 aastat tagasi turule. Esimese generatsiooni masinatega ma täiesti ausalt ei ole eriti kursis. Teine generatsioon oli juba parem, aga seal olid siiski mõned puudused. Trüki kraapekindlus ei olnud nii hea, kui võiks, trükkimiseks oli vaja materjali kuumutada väga palju, prindi kiirused ei olnud nii head kui võiks, hooldus oli keerukam ja kallim jne.

Eelmisel aastal nägi ilmavalgust praegu viimane, 3. põlvkond. Ja selle kohta võiks juba õelda, et see masin on nüüd valmis. Esiteks on tindid uued ja eriti hea füüsilise vastupidavusega. Näiteks oli konkreetne juhus, kus tavalise reklaamtrüki printeriga prinditud lamineerimata kleepsule jäid paigaldusest koledad silumisjäljed (teatud nurga alt vaadates) . Täpselt samale kleepsule latex printeriga trükituna ei jäänud ühtegi paigaldusjälge näha. Lisaks on nüüd trüki jaoks vajalik temperatuur madalam, prindi kiirused on oluliselt kõrgemad jne.

Ahjaa, sellel printeril on veel üks tore omadus. Printida saab põhimõtteliselt iga materjali peale, mis on piisavalt õhuke ja saab rulli keerata. Sobivad nii vee baasil fotoprinterite trükimaterjalid, solvent ja eco-solvent printeritele mõeldud materjalid, aga igasugused muud asjad. Näiteks suvaline riide rull kangapoest, millest võiks pärast näiteks kott-tooli teha.

Ühesõnaga, ma lihtsalt pidin selle printeri endale saama.

Eile läks tellimus teele umbes juuli alguseks jõuab kohale Minu Prindi uus HP Latex 360 printer!

See mudel on HP latex printerite perekonna kõige suurem (64” ehk 162 cm lai) ja kiirem mudel. Printeril on sisseehitatud värvimõõtja ehk siis võttes suvalise materjali, oskab printer sellest ise parimad võimalikud (ja täpseimad) värvid välja võluda.

Kui printer kohal, oled teretulnud võimalusi uudistama. Kindlasti hakkan tegema fototapeeti näiteks, aga tuleb ka palju muid asju. Kui tunned juba praegu millegi vastu huvi, kirjuta mulle info@minuprint.com.