Erinevad lõuendid hinnakirjas

Uuendasin mõned päevad tagasi hinnakirja . Tavalise mati lõuendi kõrval lisandusid eriti hea hinnaga matt lõuend ja kallim satiin lõuend. Kirjutan siin pisut lahti mis ja miks.

Lühike kokkuvõte:

Matt lõuend – sama premium klassi matt lõuend, mis siiani.
UUS Satiin lõuend – eriti erksa ja vastupidava trükiga õrna läikega lõuend.
UUS Soodne matt lõuend – soodsama mati kangaga fotolõuend.

Siiani oli hinnakirjas ainult matt lõuend. Kasutan kallima hinnaklassi väga korralikku lõuendit, millel on tootja poolt lubatud pikk tuhmumiskindlus, mati lõuendi kohta väga erksad värvid, hea kontrastne must ja suur värviulatus. Olen proovinud paljusid lõuendikangaid ja see valik ei ole juhuslik ega ka mitte kanga hinnast tulenev. See on lihtsalt parim, mida olen leidnud.

Vahel ikka vaatan ringi, mida konkurendid pakuvad. Üks (väike) osa firmasid pakub samamoodi väga kvaliteetset asja, aga oluliselt kallimalt. Samas, saan absoluutselt aru, millest see hind neil tuleb. Näiteks salong kesklinnas on kõike muud, kui odav. Aga seekord ei tahtnud ma sellest rääkida.

Aga on ka ports firmasid, mis pakuvad odava(ma)id fotolõuendeid. Seejuures on kasutusel odavam lõuendikangas, odavamad alusraamid ja reklaamtrükiste printer hoopis. Uurisin asja ja leidsin, et kõige kõigemate materjalidega ei ole sellist hinda võimalik teha. Samas suheldes klientidega, ka ise asja üle juureldes ja testtrükke tehes leidsin, et alati ei olegi kõige kallim materjal vajalik. Leidsin korraliku soodsama alternatiivi.

ipf8400-oce canvas (Medium)

Soodne matt lõuend printimas. Trükitav foto pildipangast.

Ja see ongi nüüd Soodne matt lõuend uues hinnakirjas! Selle trükkin endiselt oma väga hea Canin IPF 8400 12 värvilise fotoprinteriga, kasutan ikka korralikke liimpuidust alusraame. Ainult lõuendikangas on odavam. Välimuselt praktiliselt vahet ei ole kallimaga. Selle lõuendi puhul ei ole värvid mõnes toonis nii absoluutselt täpsed, kui kallima lõuendi puhul. Lisaks ei ole sellel tootjapoolset lubadust värvide ülipikaks säilivuseks. Samas, kui soovid omale mõne sisustuspildi teha koju seinale, siis ilmselt ei plaanigi Sa seda seal 100 aastat hoida, eks? Sellise asja jaoks oleks see lõuend täiesti ideaalne valik. Ja kui on vaja hästi suuri pilte kusagil eksponeerida, aga kui eelarve ei ole just lõputu, siis pakub soodne matt lõuend suurepärast alternatiivi fotokapale olles sellest vastupidavam, aga samas suurtes mõõtudes isegi odavam.

Varem sai matile lõuendile soovi korral tellida juurde mati või satiin laki. Eelkõige vajab lakki väga tume pilt, kuna must värv on mati lõuendi peal õrnem. Ta ei taha näpuga katsumist ja kardab kraapse jms. Samas lakkimine võtab aega ja vahel ei pruugi tulemus olla 100% ideaalne. Seetõttu vaatasin ringi, et asja parandada. Siinkohal märgin, et enamasti kasutasin just satiin lakki. Mati lakiga lakitud lõuend ei ole enam nii naturaalne, kui lakkimata matt lõuend. Vaadates näidiseid, on enamasti kliendid oma esialgse mati laki soovist loobunud ja võtnud satiin laki.

_MG_0683

Satiin fotolõuend, foto Valmar Voolaid


Seega otsisin juba mõni aeg tagasi välja sellise satiin lõuendikanga, mis ei vaja lakkimist (satiin lõuend on õrna satiin läikega lõuendikangas). Tulemus on üsna täpselt sama, kui varem matt lõuend koos satiin lakiga. Samas on see lõuendikangas matist märgatavalt kallim. Vaata hinnakirjas, kui palju satin lõuend maksab.

Ma ei saa märkimata jätta, et satiin lõuend on isegi vastupidavam, kui matt lõuend + satiin lakk! Kui ei oleks ise proovinud ja katsetanud, oleks mul seda raske uskuda.

 

Olen satiin lõuendit ka varem pakkunud ja jällegi ei ole nüüdse kanga välja valimine juhuslik. Pikemalt olen kasutanud näiteks Epsoni satiin lõuendit, Hahnemühle Leonardot, Fomei Real Glossi ja mõnda veel. Igal ühel ilmnes mõningaid nüansse, mille tõttu sai neist aja jooksul loobutud. Nüüd leidsin selle õige ja mul on suur rõõm seda teile nüüd pakkuda – Satiin fotolõuend.

Vaata fotolõuendite alalehte

Vaata hinnakirja

Tule vaata ringi Facebooki lehel ka