120 cm ja 2000 pikselit

Kui suurt faili on vaja ilusa pildi trükkimiseks? Puutun selle küsimusega igapäevaselt kokku. Pean teid kurvastama, et ühest vastust sellele ei ole. Seepärast ei too ma oma kodulehel ka mingeid konkreetseid numbreid faili suuruse osas välja. Õige vastus on, et saada oma fail info@minuprint.com ja ma ütlen kogemusele tuginedes, kui suurelt oleks veel mõistlik seda trükkida. Veel parem, kui faili saates kirjutad juurde, kui suur see ideaalis võiks olla, kuhu see üles läheb, kui kaugelt seda tavaliselt vaadatakse.

Kui aga ikkagi juhtub, et fail on üsna pisikene, aga tahaks ikka enam vähem suuruses trükkida siis tasub ikka konsulteerida. On olemas spetsiaalsed programmid pildi suurendamiseks. Mõne pildi puhul toimib see hästi, mõne puhul mitte. Näiteks üks programm on Akvis Magnifier, neil on ka 10 päevane tasuta proovimise võimalus, kui on huvi ise katsetada. Hea nipp väikese faili puhul on pildile lisada pisut “müra”, jällegi osade piltide puhul töötab hästi. Ja viimane nipp – kui pilt on väikese resolutsiooniga, saab sellest lõuendile parema tulemuse, kui fotopaberile/kapale. Palju kordi järgi proovitud ja toimib!

Allolev lõuend on 120×60 cm satiin lõuendil, pingutatud 4 cm alusraamile. Pildi algne resolutsioon oli ca 2000×1000 pikselit. Kui nüüd võtta aluseks vahel netis soovitatud minimaalne pikslitihedus 300 pikselit tolli kohta, oleks sellise pildi trüki mõõt 17×8,5 cm. Nii et ei tasu olla numbrites kinni, vaid küsi üle. Jagan lahkelt nõu 🙂

120x60-1

120x60

120x60-3